cookieOptions = {msg}

11.05.2014

FLOWER BOOKMARK

Oryginalnie jest to wzór na zakładkę, ale będzie z niego kartka – na zbliżający się Dzień Matki (e nie, za skromna) lub każdą inną okazję. Do obrobienia.

A teraz będę się chwalić – Danfi, autorka bloga Pasje Danfi, przyznała mi wyróżnienie 
Bardzo mnie nim zaskoczyła, bo nie wiem, czym sobie na nie zasłużyłam. Tak, czy inaczej – dziękuję.

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

Hmmm... Patrzę na zasady i nie wiem, czy tak ujdzie, ale nikogo nie nominuję, bo nie lubię łańcuszków w żadnej postaci, dlatego odpowiem tylko na pytania zadane przez Danfi:

  Od kiedy zajmujesz się swoim hobby?
  Pierwsze próby były ćwierć wieku temu, na przełomie podstawówki i liceum. Próbowałam różnych rzeczy (modelina, bransoletki wyplatane z muliny), ale był to słomiany zapał. W tym czasie przez rok chodziłam na zajęcia do pracowni tkaniny artystycznej, do której trafiłam szukając... haftu matematycznego (wtedy nie wiedziałam, że tak to się nazywa). 

  Na rękodzieło mnie wzięło z początkiem ubiegłego, czyli 2013 roku. Siostrzeniec na lekcję techniki miał uszyć maskotkę, zaczęliśmy przeczesywać Sieć w poszukiwaniu odpowiedniego wzoru, trafiłam na link "haft matematyczny", kliknęłam zaciekawiona nazwą i tak to się właśnie zaczęło.

  Co sprawiło, że zaczęłaś prowadzić bloga?
  Bloga w ogóle, czy robótkowego? Bloga w ogóle z ciekawości "co to jest i czym to się je" – w lipcu minie 10 lat od mojego pierwszego wpisu. Bloga, a raczej blogi robótkowe, bo mam dwa – żeby mieć ogólnodostępne portfolio swoich prac, a pseudokulinarny żeby mieć swoją książkę kucharską zawsze pod ręką.

  Jakiej nowej techniki chciałabyś się nauczyć?
  W kwietniu ubiegłego roku zamówiłam takie oto "dudładełko" (kliknij tutaj) do haftu pętelkowego, którym lata temu zajmowała się przez moment moja Mama, ale haft matematyczny tak mną zawładnął, że nie zajmuję się niczym innym.

  Skąd czerpiesz inspiracje dla swoich prac?
  Jestem bardziej odtwórcza niż twórcza i bardzo leniwa, więc najczęściej idę na łatwiznę i zaglądam na strony oferujące gotowe wzory do haftu matematycznego – obecnie stitchingcards.com, ale zaglądam również i w inne miejsca i gdy mi coś w oko wpadnie, to kupuję wzór. Inspiracji szukam także wszędzie, gdzie się da – wokół mnie, na blogach, wśród kartek wykonanych innymi technikami.

  Czym zajmujesz się na co dzień?
  Jestem bibliotekarką, pracuję w bibliotece uczelnianej.

  Jak spędzasz wolny czas, którego nie poświęcasz na realizację swojego hobby?
  Odkąd odkryłam haft matematyczny wolny czas poświęcam głównie jemu, a gdy już uda mi się od niego oderwać, to czytam, ale też nie za dużo, bo szewc bez butów chodzi.

  Twoje marzenie związane z hobby?
  Być bardziej kreatywną.

  Twój ulubiony kolor?
  Szary, szary, szary. I biały. Ciepłe kolory – żółty, pomarańczowy, czerwony, również butelkowa zieleń, niektóre odcienie brązu, fiolety. Jednak to wszystko odnosi się do ubrań, a nie do kolorów stosowanych w "obrazkach z szycia wziętych".

  Twoje motto życiowe?
  Nigdy się nad nim nie zastanawiałam. Żyj i daj żyć innym? Don't worry, be happy? Te pierwsze przyszły mi na myśl, więc pewnie to jest to.

  Co sprawia Ci najwięcej radości?
  Całe mnóstwo drobiazgów.

  Jaka jesteś – jednym zdaniem?
  Jedyna w swoim rodzaju – drugiej takiej jak ja nie znajdziesz.

I tyle na dziś. Dziękuję za uwagę i zapraszam za tydzień :-)

14 komentarzy:

 1. Zakładeczka piękna. Gratuluję wyróżnienia. I jak to dobrze, że jesteś jedyna w swoim rodzaju")

  OdpowiedzUsuń
 2. Hafcik jest jak zawsze przepiękny. Bardzo mi się podoba. Gratuluję wyróżnienia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i pozdrawiam również :-)

   Usuń
 3. Bardzo ładnie zrobione,poczytałam troszkę o Tobie troszkę wiadomo.
  Miłej Niedzieli życzę , Pozdrawiam cieplutko :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie gratuluję wyróżnienia :))

  OdpowiedzUsuń
 5. ''''♥.♥''''♥...ŻYCZĘ
  ♥............♥...MIŁEGO
  ..'♥.......♥'...SŁONECZNEGO
  ......''♥'' ...DNIA
  ..POZDRAWIAM.SERDECZNIE BUZIACZKI:)

  OdpowiedzUsuń
 6. zapraszam po Wyróżnienie na mojego bloga
  To nie do kona łańcuszek trzeba się poznać i promować siebie i rękodzieło jakie się wykonuje :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję :-)